TOYOTA GRAND HIGHLANDER'ıN Iç MEKAN TEASER'ı GELDI

8 Şubat'ı bekliyoruz.

2023 Toyota Grand Highlander'ı görmemiz için bir haftadan çok daha az bir süre kaldı. 8 Şubat'ta görücüye çıkacak olan bu güzellik ile ilgili marka yeni bir teaser yayınladı ki bu teaser aracın kabinine bakış atmamızı sağladı. Toyota, ürününün bilhassa aileler için mükemmel bir yapıda olduğunu belirtiyor. 

Hepimizin bildiği üzere Highlander zaten üç sıralı bir SUV olarak hayatına devam ediyor. En arkada yer alan 71.12 santimetrelik diz mesafesinden yola çıkarak söyleyebiliriz ki, yüksek ihtimalle Grand Highlander'ın ekstra uzunluğu, buradaki genişliğin artmasına katkı sağlayacaktır. 

Toyota, araca Crown'un güç aktarma organı seçeneklerinden birini bahşetmeyi planlıyor. Bu kurulum, toplam 344 beygir gücü ve 542 Nm tork üreten elektrik destekli 2.4 litrelik turboşarjlı dört silindirden oluşuyor. Altı ileri otomatik şanzıman eşliğinde güç, dört tekerlekten çekiş sistemine iletiliyor.

Hatırlatmak isteriz ki Highlander, halihazırda 268 beygir gücü ve 419 Nm tork üreten 2.4 litrelik turboşarjlı dört silindirli motorla satışta bulunuyor. Seçeneklerin arasında 2.5 litrelik dört silindirli ve toplam 246 bg üreten iki motorlu bir hibrit motor da yer alıyor. Ufak bir dipnot: Grand Highlander'ın bu güç aktarma organlarından herhangi birini alıp almayacağı ise şu an için belirsizliğini koruyor.

Bunu da oku

Haberimizin sonlarına doğru gelirken, Grand Highlander'ın TX adlı bir Lexus varyantına sahip olacağının öne sürüldüğünü hatırlatmak isteriz. Otomobil üreticisi, TX550H+, TX500H ve TX350 için ticari marka başvurusunda çoktan bulundu ki birden fazla aktarma organının mevcut olabileceği ihtimalini de hatırlattı.

Source: Toyota

2023-02-02T09:29:41Z dg43tfdfdgfd