ARAç SAHIPLERININ BEKLEDIğI AKARYAKıT INDIRIMI GELDI

Petrol fiyatlarında dalgalanma sürerken, benzin ve motorin fiyatları da değişkenlik gösteriyor. Bugün itibarıyla motorinin pompa fiyatına 1 lira 2 kuruşluk indirimin indirim yansıdı. İşte yeni motorin fiyatları...

Brent petrol fiyatları ve dövizdeki değişikliklerle birlikte vatandaşlar benzin ve motorin fiyatlarını takibe devam ediyor. Bugün itibarıyla motorinin litre fiyatına 1 lira 2 kuruş indirim yapıldı.

İŞTE YENİ MOTORİN FİYATLARI

Pompaya yansıyan indirimin ardından İstanbul'da motorinin litre fiyatı 22 lira 45 kuruş, Ankara'da 22 lira 72 kuruş İzmir'de ise 22 lira 77 kuruştan satılacak.

MOTORİNE BİR İNDİRİM DAHA BEKLENİYOR

Öte yandan motorinde bir indirim daha bekleniyor. Bu gece yarısı 1 lira 2 kuruş indirimden sonra perşembe gece yarısından sonra motorinde 65 kuruş daha indirim bekleniyor.

AKARYAKIT FİYATLARI NASIL HESAPLANIYOR?

Akaryakıt fiyatları, Türkiye'nin de dahil olduğu Akdeniz piyasasındaki işlenmiş ürün fiyatlarının ortalaması ile dolar kurundaki değişiklikler baz alınarak rafineriler tarafından hesaplanıyor. Bu hesaplanma sonucunda dağıtım firmalarınca uygulanan fiyatlar, rekabet ve serbesti nedeniyle şirketler ve kentlere göre küçük değişiklikler gösterebiliyor.

2023-02-02T07:11:30Z dg43tfdfdgfd